İLETİŞİM (+90) 507 077 97 40 TEKLİF İSTE

Epoksi nasıl kaplanır ?

Epoksi nasıl kaplanır ?

Epoksi Nasıl Kaplanır? Epoksi Kaplama Nasıl Uygulanır?

   Epoksi kaplama uygulamasının tüm aşamaları uzman ekipler tarafından yapılmalıdır. Epoksi kaplama uygulaması, kaplanması istenen yerin kullanımına bağlı olarak değişir; sanayi zemini, ofis zemini, ev zemini, otopark zemini, vb.

Ancak başlıca yapılması gereken işlemler sırasıyla şu şekildedir:

 

  • Epoksi kaplanacak alanın belirli koşulları sağlaması gerekir; ortam sıcaklığı uygulamaya uygun olmalıdır(+5,+35), uygulanacak zemin nem ölçerle ölçülerek epoksi kaplamaya uygunluğu tespit edilmelidir. Aksi halde nemli yüzeye yapılan epoksi kaplaması kısa vade de betondan ayrılarak kalkacaktır. Bu şartların sağlandığı belirlenir.
  • Zemin, silim ve kazıma makineleriyle kazınarak yüzeydeki zayıf katmanın kaybolup aderansa(yapışmaya,tutunmaya) uygun hale gelmesi sağlanır.
  • Yüzey silim ve aşındırma işleminden sonra tozdan arındırılır.
  • Zemindeki varsa çatlak ve çürük kısımlar kesilip kırılarak temizlendikten sonra epoksi macun ile doldurulur.
  • Yüzeye birinci kat olarak emprenye astarı uygulanır.

      Bu işlemlerden sonra istenilen ya da gerekli görülen kalınlığa, görüntüye ya da işleve göre [portakal efektli yüzey, düz yüzey, esnek elastik zemin, sert zemin, güneş ışığına (ultraviyole) dayanıklı yüzey, iletken(anti statik)zemin, vb. daha birçok seçeneğe göre] epoksi kaplama ve diğer(poliüretan, vb.) uygulamalara devam edilir.

İletişim

Yayla mah. Bağdat Yolu Cad. No:25 
Tuzla / İstanbul

Telefon : +90 (507) 077 97 40 

E posta : info@epoksikapla.com

Referanslarımız
Uygulayıcı Firmamız