İLETİŞİM (+90) 507 077 97 40 TEKLİF İSTE

Epoksi reçine yapıştırıcı - Elbistan MYO - Uçak yapıştırıcısı

Epoksi reçine yapıştırıcı - Elbistan MYO - Uçak yapıştırıcısı

Elbistan Myo, Ayçiçeğinden Yalıtım Malzemesi İçin Uçak Yapıştırıcısı Kullanacak

Kahramanmaraş Elbistan Meslek Yüksek Okulu'nda (EMYO) ayçiçeği sapından özel bir karışımla yalıtım malzemesi elde edilmesi projesi için bağlayıcı olarak uçakların parçalarının birleştirilmesinde kullanılan epoksi reçinesi kullanılmaya başlandı.

Kahramanmaraş Elbistan Meslek Yüksek Okulu'nda (EMYO) ayçiçeği sapından özel bir karışımla yalıtım malzemesi elde edilmesi projesi için bağlayıcı olarak uçakların parçalarının birleştirilmesinde kullanılan epoksi reçinesi kullanılmaya başlandı.

Ayçiçeği sapından endüstriyel bir ürün üretmek için kolları sıvayan EMYO'da İnşaat Laboratuarı'nda geliştirilen ses ve ısı yalıtım malzemesinin kalitesini bir adım daha ileriye götürdü. İlk numunelerde ayçiçeği sapından elde edilen malzemede bağlayıcı olarak alçı ve kireç kullanan EMYO, şimdi bu maddelerin yerine nem ısı ve çarpmalara karşı daha dayanıklı olan epoksi reçinesini kullanmaya başladı. Epoksi reçinesi ile yeniden numune üretimi yapmak için de köylerden ayçiçeği sapı toplanmasına başlandı. Ayçiçeği sapından üretilecek yalıtım malzemesiyle ilgili proje de tamamlandı. Proje önümüzdeki günlerde TÜBİTAK'a sunulacak. Destek görürse seri üretim için en önemli aşama da geçilmiş olacak.

Epoksi reçinesi yapıştırıcı ve koruyucu kaplama olarak kullanılıyor. Mukavemetleri olduğu için yüksek hızdaki uçakların dış yüzündeki alüminyum parçaların yapıştırılmasında kullanılıyor. Bunun yanında metalleri, camı ve seramiği yapıştırıyor. Kaplama maddesi olarak mukavim, elastik, ısıya ve kimyasal tesirlere dayanıklı olması yönünden tercih ediliyor.

 

Kaynak

İletişim

Yayla mah. Bağdat Yolu Cad. No:25 
Tuzla / İstanbul

Telefon : +90 (507) 077 97 40 

E posta : info@epoksikapla.com

Referanslarımız
Uygulayıcı Firmamız